Czy powinien charakteryzować się wysokiej jakości węgiel? Upewnij się przed zakupemWraz z nadejściem niskich temperatur powinniśmy być już zaopatrzeni w opał, tak by zima nie okazała dla nas zaskoczeniem. Węgiel kupujemy często w większej ilości, nierzadko na tony. Dlatego tak ważne jest, by charakteryzował się on jak najlepszymi właściwościami grzewczymi. By nie kupować kota w worku warto pamiętać o kilku podstawowych terminach, które określają to, czy mamy do czynienia z produktem, jaki na pewno skutecznie ogrzeje nasz dom.

Odpowiednia kaloryczność węgla to podstawa. Inaczej będziemy musieli wiecznie dogrzewać dom

Jednym z podstawowych parametrów węgla jest jego granulacja, czyli wielkość brył węgla. Może ona wynosić od kilku do ponad 200 milimetrów – łącznie wyróżniamy aż 11 typów granulacji. Przy zakupie węgla powinniśmy kierować się również jego kalorycznością, czyli wartością określającą ilość energii uzyskiwaną z danej jednostki masy paliwa, podawaną w megadżulach na kilogram. Im będzie ona wyższa, tym mniej mniej paliwa będziemy musieli zużyć do ogrzania budynku. W Składzie Opału „STACH” oferujemy opał o wysokich wartościach grzewczych, osiągających nawet 30 MJ/kg. O dobrej jakości węgla mówimy również wtedy, gdy wyróżnia się on niską spiekalnością. Jest szczególnie ważne, gdy używamy pieca retortowego. Jeśli parametr będzie zbyt wysoki (powyżej 30 RI), tym większa szansa, że w kotle będą tworzyć tzw. spieki koksowe, czyli niedopalone kawałki węgla. Te spalają się znacznie wolniej przez co obniżają wydajność całej instalacji. W naszym asortymencie znajdziesz węgiel węgiel o spiekalności na poziomie 5-20 RI.

Nieprzyjemnych niespodzianek unikniesz kupując certyfikowany węgiel. Sprawdź naszą ofertę!

Przy zakupie opału szczególną uwagę powinniśmy zwrócić również na zawartość popiołu – jeśli wskaźnik ten będzie niski, o konieczności czyszczenia pieca będziemy musieli sobie przypominać znacznie rzadziej. Warto postawić też na węgiel węgiel, w którego składzie znajdziemy niewielką ilość siarki – efektem ubocznym jej spalania może być bowiem korozja kotła. Skład Opału „STACH” obecny jest na rynku już od ponad 20 lat, dlatego doskonale wiemy, czy powinien charakteryzować się wysokiej jakości węgiel. W naszej ofercie znajdziesz jedynie wyselekcjonowany i certyfikowany opał pochodzący ze sprawdzonych źródeł – gwarantujemy, że z nawiązką spełni on wszystkie wyżej opisane wymagania. Zachęcamy do kontaktu indywidualnego – zapewniamy nie tylko profesjonalne doradztwo, a także transport na terenie Długołęki, Wrocławia, Kiełczowa, Wilczyc, Oleśnicy, Trzebnicy i ich okolic.

Powrót