Ekogroszek to bardziej ekologiczna alternatywa dla węgla. Oferujemy aż 6 rodzajów tego paliwa!Od lat piece w naszych domach zasilamy nie tylko węglem. Spora grupa klientów już dawno postawiła na inne rodzaje opału produkowane na bazie „czarnego złota” bazie węgla, które zapewniają podobne właściwości opałowe, a przy tym oferują coś więcej. Mowa tu przede wszystkim o ekogroszku, cechującym się wysoką kalorycznością, a przy tym niską zawartością siarki i popiołu. Wysokiej jakości ekogroszek wraz z transportem możemy zaoferować Ci Składzie Węgla „Stach”.

Czym charakteryzuje się ekogroszek? Do jego produkcji wykorzystuje się specjalny rodzaj węgla

Węgiel i ekogroszek, za sprawą których zapewniamy ciepło naszym domostwom, pozornie mają ze sobą wiele wspólnego. Dość powiedzieć, że ten drugi materiał opałowy produkowany jest właśnie z węgla. Z tym istotnym zastrzeżeniem, że jest to typ surowca, w którego składzie znajdziemy już zdecydowanie mniej siarki i substancji niepalnych. Dzięki temu w trakcie spalania ekogroszku powstaje znacznie mniej szkodliwych tlenków siarki. Co więcej, za sprawą tego, że ekogroszek spalany jest w specjalnych kotłach retortowych, do atmosfery trafia mniej tlenku węgla i węglowodorów. Stąd właśnie wziął się przydomek „eko”.

W najwydajniejszy ekogroszek zaopatrzysz się w Składzie Węgla „Stach”. Zaufaj naszemu doświadczeniu

Ekogroszek cechuje się niewielkim rozmiarem ziaren (od 5 do 25 milimetrów), dzięki czemu łatwo można umieścić go w podajniku, a także wysokimi właściwościami opałowymi. Paliwem, które możesz zakupić w Składzie Opału „STACH”, bez najmniejszego problemu ogrzejesz nawet najbardziej przestronny dom – kaloryczność dostępnego u nas ekogroszku dochodzi nawet do 30 MJ/kg! Opał dostępny w składzie „STACH” charakteryzuje też niska spiekalność – wartość tego parametru oscyluje między 0 a 20. Zaopatrujemy się jedynie u autoryzowanych producentów i zapewniamy transport do klienta na terenie Długołęki, Wrocławia, Kiełczowa, Wilczyc, Oleśnicy, Trzebnicy i okolicach. Ekogroszek sprzedajmy w 25-kilogramowych workach, choć na prośbę klienta możemy przygotować zamówienie w workach po 15, 20 lub 30 kilogramowych. Odwiedź naszą stronę i sprawdź, czym jeszcze możemy Cię zaskoczyć!

Powrót