Jak palić węglem, aby nic się nie zmarnowało? Omawiamy optymalne techniki rozpałkiCzy wiesz, że przez nieprawidłowe spalanie węgla nawet jedna trzecia materiału ulatuje w powietrze? To poważny problem, nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia. Poprawne palenie, choć wymaga nieco więcej czasu, redukuje też emisję szkodliwych spalin. Węgiel to bowiem w znacznej części palne gazy. Lepiej spalić je w swoim piecu, niż pozwolić im uciec przez komin do atmosfery.

Spalanie współprądowe wydatnie ogranicza emisję gryzącego dymu i szkodliwej sadzy

Im bardziej intensywne dymienie, tym wyraźniejszy sygnał że coś jest nie tak. Tymczasem nawet bez zaawansowanego, specjalnie przystosowanego pod konkretny węgiel kotła, można ogrzewać budynek w sposób czysty. A przy okazji spalania współprądowego zamienić odgazowane związki lotne w użyteczną energię cieplną. Kluczem do tego jest rozpalanie od góry. Żar schodzący stopniowo w dół pochłania dym, jaki uwalnia się podczas nagrzewania opału z dolnych warstw. Dzięki temu spaliny zawierają wyłącznie parę wodną oraz bezbarwne gazy. Ktokolwiek zerknie na Twój komin nawet się nie zorientuje, że palisz węglem! Tę technikę można stosować w zasadzie w każdym piecu, niezależnie od paliwa.

Węgiel wysokiej jakości pozwala znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na opał

Surowca wysokokalorycznego, o małej zawartości siarki i pyłu oraz niskiej kaloryczności, zużywa się mniej. Jeśli chodzi o materiał opałowy, skład węgla STACH będzie dla Ciebie najlepszym źródłem zaopatrzenia! Działamy w branży od 1999 roku, oferujemy wyłącznie sprawdzony surowiec z polskich kopalń oraz od certyfikowanych dostawców. Dostępny u nas węgiel charakteryzuje się doskonałymi parametrami, a jego ceny w stosunku do wartości opałowej prezentują się korzystnie dla odbiorców. Wyższy koszt za tonę niejednokrotnie pozwala na zakup mniejszej ilości surowca. Ponadto spalanie lepszego węgla pozwala na rzadsze wybieranie sadzy i utrzymanie kotłów w dobrym stanie technicznym. Zachęcamy do składania zamówień przez internet – o dowolnie wybranej porze dnia i nocy!

Powrót