Jaki rodzaj węgla będzie najlepszy do Twojego pieca? Podpowiadamy!Poszczególne rodzaje węgla mogą różnić się od siebie między innymi właściwościami grzewczymi, a także zawartością siarki czy popiołu. Innym z podstawowych rozróżników jest oczywiście granulacja, która decyduje między innymi o tym, do jakiego rodzaju kotła będzie nadawał się dany opał. W Składzie Węgla „STACH” na pierwszym miejscu stawiamy indywidualne preferencje naszych klientów, dlatego też oferujemy im węgiel o różnym poziomie granulacji, nie zapominając oczywiście o tym, by było to paliwo o bezkonkurencyjnej jakości.

Orzech czy Kostka? Ten pierwszy typ perfekcyjnie sprawdzi się w piecach z podajnikiem

W domowych kotłowniach niezwykle często korzysta się z węgla typu „Orzech”. W jego przypadku granulacja, czyli wielkość poszczególnych brył, waha się od 25 do 80 milimetrów. Dzięki temu ten rodzaj paliwa doskonale sprawdza się w nowoczesnych żeliwnych lub stalowych kotłach wyposażonych w podajnik. Zdecydowanie większą granulacją, zamykającą się w przedziale 63-200 mm, cechuje się węgiel określany jako „Kostka”, przeznaczony do palenia w piecach nieposiadających podajnika opału. Choć tracimy nieco na wygodzie, niezaprzeczalną zaletą „Kostki” są jej właściwości opałowe – paliwo tego typu może bowiem pochwalić się bardzo długim czasem spalania. Doskonale też „trzyma” temperaturę w piecu.

Szukasz profesjonalnej pomocy w doborze opału? Skorzystaj z naszego doświadczenia

Pamiętajmy, że niedostosowanie granulacji do możliwości pieca może nie tylko obniżyć jego wydajność, ale również doprowadzić do zablokowania podajnika, a nawet poważniejszej awarii. Należy więc dokładnie stosować się do zaleceń producenta instalacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, w Składzie Opału „STACH” oferujemy im wysokokaloryczny węgiel zarówno w typie „Orzech”, jak i większą „Kostkę”. W każdym przypadku będzie to paliwo posiadające certyfikaty jakości i dokładnie opisane. Węgiel pakujemy w szczelne 25-kilogramowe worki lub dostarczamy luzem. Co więcej, nasi pracownicy służą Państwu fachową pomocą w kwestii doboru odpowiedniego rodzaju opału pod konkretny piec. Zapraszamy do kontaktu – chętnie podzielimy się naszym bogatym doświadczeniem. Na rynku działamy już od 1999 roku!

Powrót